Contact           Adhésion - Adesione - Adesiòn -  Accession - Beitritt  Արձանագրուիլ   Հայերէն     EN     IT     SP     DE     FR     TR Mekhitarian-world
  Մխիթարեան-աշխարհ   Mekhitar Appahayr


Mekhitaryan Dünyası

 

Hala yapım aşamasında

Temas yapim mümkün, önerilerinizi bekliyoruz

 

Dünyanın dört bir yanındaki Ermeni toplumunda bilgi ve ışıkfenerleri olan Mekhitarian kolejleri  artik  zor günler yaşıyor. Bazı kuruluşlar kapalı, diğerleri modern dünyada zorluklarla karşı karşıya, başlarını su üzerinde tutabilme  çabasinda.

Ermeni toplumunda, bu okulların büyükleri  ayrı bir ortam oluşturururlar. Bugün, Venedik ve Viyana'nın mekhitaristlerinin yaptığı gibi, geri kalanlarını  kurtarmak için onları bir araya getirmenin zamanı geldi.

Buradaki amaç tüm  Mekhitarian okulların büyüklerinden ortak bir üs kurmaktır. Her açık veya kapalı okulun kendi kişisel sayfaları , özgürce ifade edebilecek web sitesi, mesajlarını yaymak, fotoğraflar, deneyimlerini ve korkularını paylaşmak gibi.

Birlikte daha güçlü olacağız, Mekhitarist Vartabedler bağlı değiliz, ama yeterince güçlenirsek, onları koruyan son siper olabiliriz.

Vatikan'ın temsilcisi, Türkiye Katoliklerinin mallarını korumak için çalışan Türkiye Ermenileri Katolik Başpiskoposu  L.B. Zekiyan ile aynı değerleri paylaşmıyoruz, aynı zamanda Vatikan'ın Mekhitarist Vartabedler denetlemek ve cemaatin mallarını satmakla görevlendirildiğini, "satışlarından" elde ettiği kârın Vatikan'ın kasasına gireceği açıktır. , Mekhitarist Vartabedler bir kez daha bu gayrimenkul işlemlerinde büyük kaybedenler olacak. Piskopos Zekiyan iyi bir üne sahip olmayan iki Ermeniden yardım istedi.

Vatikan Mekhitarist Vartabedler yardımcı oldu, bu doğrudur, ancak, "Vatikan Bankası" skandalı durumunda Mekhitarist cemaatin kayıplarını unutmuş gibi görünüyor.

Bunun için, mekhitarist olmayan Vatikan delegesi, "art niyetleri olmadan" bir mektupla maksimum eski Mekhitaryan öğrencilerini Venediğe, Viennaya bir toplantıya davet ediyor.Voir le message d' Nicolas Seferian sur la page de Hazmieh


Sèvres France
Venise Italie
Vienne autriche
Pangalti Istanbul
Bomonti Istanbul
Buenos Aires
Beyrouth Liban
Hazmieh
USA
Alexandrie Egyptemekhitarian © world 2020